Історія кафедри

Кафедру німецької мови у Київському державному педінституті іноземних мов було створено у 1953 році. 1962 року відбулася реорганізація, внаслідок якої на факультеті німецької мови було створено дві кафедри: Кафедру практики німецької мови – на чолі з кандидатом педагогічних наук доцентом БУДАНОВОЮ Гертрудою Максиміліанівною та кафедра німець­кої філології, яку очолила кандидат філологічних наук доцент САВЦОВА Марія Павлівна.

В різний час кафедрою німецької філології керували , доц. ВЛАДОВА О.В., проф. ГАВРИСЬ В.І., проф. ІЩЕНКО Н.Г., доц. ЛАРЬКОВА Л.Х.

Кафедра німецької мови була створена в межах факультету німецької мови у 1962 році. В різний час кафедрою керували кандидати філологічних наук, доц. БУДАНОВА Г.М., проф. ПРОРОЧЕНКО О. П., доц. БЕЗСМЕРТНА Н. В,, доц. ЛИМОНЧЕНКО В, О., проф. СТЕ­РІОПОЛО О.І., доц. БОЛОТЦЕВА Т. П.,  доц.  КУДІНА О. Ф., проф. БОРИСКО Н. Ф,  проф. ГАМЗЮК  М. В., доц. РУДКІВСЬКИЙ О.П.

У 2011 році було утворено нову кафедру німецької філології шляхом об’єднання кафедр німецької філології і німецької мови, у 2022 році внаслідок реорганізації до кафедри німецької філології було приєднано кафедру німецької філології і перекладу.

У сучасних умовах роль кафедри німецької філології, зростає, оскільки завдання підготовки фахівців з іноземних мов для молодої української держави залишається актуальним. Оновлюється зміст підготовки фахівців: розроблені новий навчальний план і програми; здійснено перехід до багатоступеневого навчання майбутніх фахівців. Створені кваліфікаційні характеристики бакалавра, магістра. Розширилась і стала більш зорієнтованою на потреби роботодавців наукова робота викладачів кафедр.

Слід підкреслити, що за свої 69 років кафедра стала справжнім центром підготовки висококваліфікованих фахівців німецької мови: вищу освіту здобули більше12 тисяч вчителів, викладачів, перекладачів, науковців, дипломатів, працівників засобів масової інформації, військовиків та бізнесменів.

Про авторитет кафедри серед українських і зарубіжних колег свідчить і той факт, що а базі кафедри тричі (2017, 2018, 2019) проводилися Всеукраїнські студентські олімпіади з німецької мови і літератури.